Program

12.07 – 24.07.2020

12 250 PLN /os.

W planie wyprawy mamy 6 dni trekkingu, 2 dni w hotelu w Pyramiden – opuszczonej radzieckiej osady górniczej, 2 dni w hotelu w Barentsburgu – działającej rosyjskiej osadzie, przeplatane pobytami w Longyearbyen – stolicy Svalbardu. Przed nami ponad 120 km tundry i grani do przejścia, noclegi pod gołym niebem w dwuosobowych namiotach wyprawowych z obowiązkowymi wartami (wypatrywanie niedźwiedzi), wspinanie na okoliczne góry, chodzenie po lodowcach, przekraczanie rzek, głębokich bagien i tundry.

Słowem: pełnowartościowa arktyczna przygoda. Dla par, dla singli, dla grup przyjaciół, dla starszych i młodych, słowem dla wszystkich, którzy nie boją się czasem zmarznąć i pobrudzić.

Będziemy mieli szansę zobaczyć niedźwiedzie polarne (choć z bliska nie chcemy), polarne liski, renifery, wieloryby, białuchy, morsy i dziesiątki gatunków arktycznych ptaków.

W cenę wliczone są bilety lotnicze z Polski, ubezpieczenie, najwyższej jakości żywność liofilizowana od firmy LYOFOOD, pobyty w hotelu, hostelach i na campingu, namioty wyprawowe, rejsy statkami, wizyta w czynnej kopalni i wiele wiele więcej.

Dla Waszego komfortu nie zapewniamy śpiworów, materaców i ubrań. Jednak nie bójcie się, zapewnimy Wam listę niezbędnego sprzętu wyprawowego i doradzimy.