O Nas2018-11-16T15:00:52+00:00

NASI PRZEWODNICY

Michał Czub

CEO / Przewodnik

Biolog morza, badacz Arktyki, pracownik IO PAN w Sopocie. Od 2010 roku wielokrotny członek międzynarodowych naukowych wypraw w rejonach arktycznych. Organizator, przewodnik i opiekun wszystkich wypraw popularnonaukowych Fundacji Litoral na Grenlandii i Spitsbergenie w latach 2014-2018.

Ilona Wiśniewska

Przewodnik / Fotograf

Pisarka, reporterka, dziennikarka, fotografka. Autorka książek: “Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, “Hen. Na północy Norwegii” za którą dostała nagrodę Travellera oraz „Lud. Z Grenlandzkiej wyspy. Przewodniczka podczas naszych spitsbergeńskich wypraw popularno-naukowych współorganizowanych z Fundacją Litoral.

Tomasz Jankowski

Przewodnik

Z wykształcenia fizyk, z zamiłowania polarnik. Pracownik Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Uczestnik wielu wypraw w rejonach Arktyki i Antarktydy. Ma za sobą m.in. “zimowanie” w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie. Przewodnik podczas większości wypraw Fundacji Litoral na Spitsbergenie.

Marta Pałucka

Organizator

Marzycielka, wiecznie szukająca przygód, co trzeba przyznać – dobrze jej idzie. Osoba łącząca wdzięk, klasę i fascynację przyrodą. Kiedyś zmarzła na Spitsbergenie, od czasu jest jej w życiu łatwiej. Z równą gracją chodzi po światowych wybiegach i po nieprzetartych szlakach arktycznej tundry.

O Hi Arctic:

Choć jesteśmy biurem podróży, to przede wszystkim jesteśmy grupą przyjaciół. Przyjaciół, których połączyła miłość do Północy. Każde z nas przygodę z Arktyką zaczynało w inny sposób i każde z nas okiełznało ją po swojemu. Jednak dla wszystkich stała się ona drugim domem, a dopełnieniem naszego szczęścia niech będzie to, że wysoka Arktyka jest przy okazji jednym z najbardziej wyjątkowych obszarów naszej planety. W Arktyce jest wszystko co kochamy. Arktyka jest pełna skrajności, bo choć skuta lodem, obdarowuje wyjątkowym ciepłem płynącym z serc jej mieszkańców.

Przeżyj niezwykłą przygodę i wypraw się poza swoją strefę komfortu. Poznaj dzięki nam miejsca odległe i dzikie. Miejsca, gdzie zatrzymał się czas. Miejsca, gdzie człowiek jest gościem na łasce przyrody, gdzie krew jest symbolem życia. Zamieszkałe przez ludzi, którezy wykształcili umiejętność przeżycia w jednych z najbardziej ekstremalnych warunków na Ziemi. Ludzi, którzy do opisania śniegu używają kilkuset określeń. Pora zmienić kierunek wycieczek i udać się na Północ. Doświadczyć nocy polarnej na Północy Norwegii, przeżyć arktyczną wiosnę, wśród Innuitów, lodu, śniegu i zórz polarnych i zobaczyć dzień polarny podczas trekkingu na Spitsbergenie.

Chcemy przybliżyć Wam Arktykę, przybliżyć dosłownie. Zejdź z nami z utartych ścieżek, tu wszystko jest inne.

Tu, na Północy.

Dlaczego my?

  • Wieloletnie doświadczenie.

  • Praktyczna i teoretyczna wiedza

  • Zaplecze techniczne

  • Autorskie programy

  • Gwarancja ubezpieczeniowa

  • Zarejestrowane biuro podróży

NASI  PARTNERZY

Aby zaoferować Wam najwyższy standard usług, wpółpracujemy z wyjątkowymi firmami i osobami: