Kim jesteśmy

Michał i Tomek, Tomek i Michał. Jesteśmy dwójką przyjaciół, których połączyły wspólne doświadczenia i przygody w Arktyce. Poprzez udział w wielu polskich wyprawach naukowych, mieliśmy wyjątkową okazje zgłębiania tajemnic tego rejonu, a zdobytą wiedzę chcemy się dzielić.

MICHAŁ

Biolog morza, badacz zatopionej broni chemicznej, Arktyki
i Tatr. Pracuje w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie.
W Arktyce, gdzie łącznie spędził kilka lat, od 2010 roku.

Uczestnik kilkunastu międzynarodowych wypraw badawczych. Od 2014 roku, organizator wypraw turystycznych na Spitsbergenie, Grenlandii i Islandii. Gaduła.

TOMEK

Fizyk. Pracuje w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie. Uczestnik wypraw naukowych w Arktyce i na Antarktydzie. Zimował w Polskiej Stacji Polarnej – Hornsund. Znajduje drogi w każdym terenie i nigdy nie marnuje raz wypracowanej wysokości. Gaduła.

Zażarta dyskusja o Północy o północy.

Od początku naszej działalności współpracujemy z artystami, blogerami i YouTuberami. Mogliście śledzić losy naszych wcześniejszych wypraw m.in. na filmach Krzysztofa Gonciarza, Marcina Mossakowskiego oraz na stronach National Geographic i LosWiaheros. Byliśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i logistykę filmowców pracujących nad filmem fabularnym „Tak jest dobrze” Marcina Sautera. W tym roku towarzyszyć nam będzie reprezentant innego medium, Znany z Instagrama – Witold Ziomek oraz…